piątek, 3 października 2014

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Warszawskiej Szkole Filmowej


Warszawska Szkoła Filmowa została wpisana na listę niepublicznych wyższych uczelni. Od teraz to trzecia "filmówka" w kraju.

- Konkrety na zajęciach, dużo praktyki, znani i wybitni wykładowcy, możliwość przekucia swojej pasji w zawód i świetna atmosfera - to według studentów najważniejsze atuty Warszawskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałek, 3 października, uczelnia rozpoczęła nowy rok akademicki, ale tym razem w zupełnie innej roli.

- Nie zapomnę tego dnia do końca życia, wzruszenie odbiera mi mowę - tymi słowami reżyser Maciej Ślesicki otworzył rok akademicki 2011/2012 Warszawskiej Szkoły Filmowej.

29 września WSF otrzymała decyzję ministra nauki i szkolnictwa wyższego o wpisaniu jej na listę wyższych uczelni niepublicznych w naszym kraju.

- Od dziś jesteśmy jedną z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce! Z tego powodu nikt z nas nie ma togi, nie mamy sztandaru, gronostajów i innych śmiesznych rzeczy - tłumaczył luźniejszy niż na tradycyjnych uczelniach styl uroczystości współzałożyciel WSF. - Ale to dobrze, bo byśmy wyglądali w nich kosmicznie śmiesznie. To znaczy, ja wyglądałbym śmiesznie, Bogusław zawsze wygląda poważnie - zażartował o Lindzie Ślesicki.

Wzruszenia nie krył także drugi z założycieli uczelni Bogusław Linda. Podczas inauguracji roku akademickiego popularny aktor wyróżnił czworo studentów stypendiami.

Na zakończenie uroczystości goście, wykładowcy oraz studenci pozowali do wspólnego zdjęcia.

Warszawska Szkoła Filmowa - Powstała w 2004 r. jako artystyczna szkoła policealna działająca pod patronatem ministra kultury. Jej założycielami byli: aktor i reżyser Bogusław Linda oraz reżyser, scenarzysta i producent filmowy Maciej Ślesicki.

Kilka dni temu, 29 września 2011 roku, decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego Warszawska Szkoła Filmowa stała się wyższą uczelnią niepubliczną.

Warszawska Szkoła Filmowa i portal MM Moje Miasto Warszawa są współorganizatorami festiwalu filmów komórkowych Kameroffon 2011.

www.mmwarszawa.pl

Brak komentarzy: